Ładowarki samochodowe

Ładowarka samochodowa

Ładowarka usb jest nieodłącznym elementem wyposażenia każdego, kto spędza w samochodzie znaczną ilość czasu. Najczęściej używana jest do ładowania smartfonów, ale naładować nią możemy również nawigację, tablet czy wideorejestrator.

Czego nie można przegapić?

Wybierając odpowiednią dla swoich potrzeb ładowarkę samochodową należy w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę miejsce, w którym znajduje się gniazdo zapalniczki. Jego umiejscowienie jest istotne, ponieważ to właśnie tam trzeba będzie podpiąć ładowarkę. Właśnie dlatego należy upewnić się, że gabaryty naszego urządzenia pozwolą na jego bezproblemowe użytkowanie.

Oszacowanie odległości od gniazda do ewentualnego uchwytu pozwoli nam korzystać ze swoich urządzeń elektronicznych bez obawy o zniszczenie gniazda ładowania z powodu zbyt naprężonego przewodu. 

Najważniejszym parametrem decydującym o ostatecznej decyzji powinna być jednak jej moc, czyli natężenie wyrażone w amperach (A). Z reguły im większe natężenie prądu tym szybciej naładujemy swoje urządzenie, ale zbyt duża moc ładowarki może skrócić żywotność baterii Li-Ion. Dotyczy to przede wszystkim modeli niewyposażonych w jedną z technologii szybkiego ładowania takich jak Quick Charge czy Power Delivery. Jeśli nasze urządzenie jest w nią wyposażone, to przy wyborze ładowarki należy się ściśle kierować wytycznymi producenta, aby korzystać z akcesoriów wydajnie i bez ryzyka uszkodzenia.

Dodatkowo jednym z najpopularniejszych udogodnień jeśli chodzi o ładowarki samochodowe jest większa ilość slotów USB, co pozwala na ładowanie więcej niż jednego urządzenia jednocześnie. Niektóre modele posiadają także wyświetlacz LCD, dzięki któremu można bezpośrednio sprawdzić stan ładowanej baterii. 

Ładowarka samochodowa VIDVIE spełnia najwyższe standardy jakości. Posiadamy w swojej ofercie szeroki wybór modeli różniących się od siebie zarówno parametrami jak i designem, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie